2019-07-23 11:18

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ PODJĘTYCH W RAMACH OBCHODÓW ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MORAWINIE - DNIA 07 KWIETNIA 2016r.

W Szkole Podstawowej w Morawinie – dnia 7 kwietnia odbył się apel poświęcony Obchodom Światowego Dnia Zdrowia mający na celu promocję wiedzy o cukrzycy.

Uczennice kl. V i VI pod kierunkiem Dyrektor szkoły mgr Bożeny Lazarek i opiekuna SK PCK Anny Witczak przygotowały gazetkę informacyjną dotyczącą Obchodów Światowego Dnia Zdrowia poświęconą promocji wiedzy o cukrzycy- wykorzystując min. materiały przesłane przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Kaliszu . Następnie informacje te zostały przedstawione wszystkim uczniom i nauczycielom.

Kolejnym działaniem było przedstawienie opowiadania pt: „ Życie cukrem pisane…”, które opowiadało

historię małego Krzysia w wieku przedszkolnym, który zachorował na cukrzycę.

Historia Krzysia była bardzo cenną informacją, ponieważ przedstawiała szczegóły dotyczące zarówno

początkowych objawów choroby jak i jej przebiegu, postępowania i urządzeń potrzebnych do jej leczenia.

Po zapoznaniu się z historią Krzysia dzieci udzielały odpowiedzi na pytania związane z przekazanymi informacjami, np.:

„ Czy cukrzycą można się zarazić?”, „ Jak pomóc osobie chorej na cukrzycę, która zasłabła?”itd.

Dzieci bardzo chętnie udzielały odpowiedzi na pytania .Były bardzo przejęte historią Krzysia.

Po zakończeniu apelu uczniowie wykonali w klasach wspaniałe plakaty promujące zdrowy styl życia,

który jest warunkiem zapobiegania wielu chorobom .

Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem włączyły się w działania związane z Obchodami

Światowego Dnia Zdrowia.

Również rodzice i dziadkowie którzy przychodzili po dzieci mieli okazję podziwiać piękne plakaty

i zapoznać się z informacjami dotyczącymi cukrzycy, które były dostępne na przygotowanej gazetce informacyjnej .

Opracowała: Anna Witczak