2019-07-23 11:18

PODSUMOWANIE PROJEKTU „WAKACJE Z OTYLKĄ”

Wójt Gminy Ceków-Kolonia Mariusz Chojnacki oraz Stowarzyszenia Pozarządowe działające na terenie gminy Ceków-Kolonia„ Nasz dąb” z Morawina, „ Cekowiz 1212” z Cekowa-Kolonii, „Ludzie dla przyszłości” z Kosmowa, „Kamyczek” z Kamienia zadbali o wakacyjny wypoczynek uczniów szkół finansując realizację projektu „Wakacje Z Otylką”.

Zorganizowanie wyjazdów możliwe było również dzięki nauczycielom szkół w Morawinie,Cekowie-Kolonii, Kosmowie i Kamieniu, którzy zapewnili uczniom opiekę. Uczniowie w każdy czwartek wakacji wyjeżdżali do kaliskiego Aquaparku, gdzie uczyli się pływać pod okiem instruktorów oraz uczestniczyli w wycieczce nad morze. Dla wielu z nich była to jedyna okazja wakacyjnego wyjazdu, który był dla nich czasem odpoczynku, radości, zabawy i nauką aktywnego wypoczynku.

W piątek, 2 września 2016 roku w Szkole Podstawowej w Morawinie odbyło się podsumowanie wakacyjnego projektu.Na pożegnanie wakacji i powitanie nowego roku szkolnego 2016/2017 zorganizowano festyn sportowo-rekreacyjno-zabawowy. Uczniowie bawili się na dmuchanym zamku, dyskotece oraz podczasrozgrywek sportowych. Cieszyli się również ze słodkiego poczęstunku.

Dyrektorzy szkół gorąco dziękują Panu Wójtowi Mariuszowi Chojnackiemu, wszystkimstowarzyszeniom za dofinansowanie projektu oraz nauczycielom za poświęcony czas i sprawowanie nieodpłatnej opieki nad uczniami podczas wakacyjnych wyjazdów.