2019-07-23 12:08

Akcja „Sprzątanie Świata”

19 września 2016 roku w Szkole Podstawowej w Morawinie odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”.

Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Podaj dalej… Drugie życie odpadów”.

Jej przesłanie to poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytworzonych przedmiotów, a także uświadamianie społeczeństwu  ich codziennego wpływu na środowisko.

W akcji brały udział wszystkie dzieci naszej szkoły pod opieką nauczycieli. Dzieci zostały wyposażone w rękawice oraz worki na śmieci, a nauczyciele otrzymali informację o terminie i sposobie przeprowadzenia  akcji.

„Sprzątanie Świata”  rozpoczął apel organizacyjny, podczas którego Pani dyrektor szkoły Magdalena Zgirska poinformowała o  celu  tegorocznych działań.  Podczas apelu uczniowie  zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie szkoły i obszarze zabudowanym oraz w ruchu drogowym.

Opiekun szkolnego koła LOP, Pani Ewa Marczyńska przekazała informację dotyczącą obszaru sprzątania terenu szkolnego i przyszkolnego przez poszczególne grupy dzieci. Po zakończonej akcji worki ze zgromadzonymi odpadami zostały umieszczone w wyznaczonym do tego miejscu.

Jak co roku po  pracy  „ratowników czystego środowiska” było wspólne ognisko z kiełbaską i bułeczką.