2019-07-23 11:44

Bicie rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

17 października 2016 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Morawinie włączyli się w akcję ustanawiania rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej w czasie 30 minut zainicjowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach programu "Ratujemy i Uczymy Ratować". Głównym celem akcji było propagowanie wiedzy na temat resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz nauczenie poprawnego wykonywania elementów resuscytacji: 30 uciśnięć klatki piersiowej oraz 2 wdechów ratowniczych. Punktualnie o godzinie 12.00 uczniowie klas IV-VI naszej szkoły (wraz z ponad 85000 innymi zadeklarowanymi uczestnikami!) przystąpili do uciskania i prowadzenia oddechów na 6 fantomach. Robili to nieprzerwanie przez pół godziny po fachowym przeszkoleniu przez certyfikowanego instruktora Panią Dorotę Graczyk. Szkoła Podstawowa w Morawinie włącza się każdego roku w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować".  Wszystkim uczestnikom tegorocznego bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób dziękujemy i trzymamy kciuki, aby znaleźli się w Księdze Rekordów Guinnessa.